محل تبلیغات شما

فکر می‌کنم شما هم مثل من از دیدن مستند لذت می‌برید، مستندها دانش‌ ما را بلند می‌برد و بینش ما را بزرگ می‌سازد؛ سالانه هزاران مستند در سراسر جهان با نگاه‌های متفاوت و اهداف فراوان در سبک‌های گوناگون ساخته می‌شود با این حال من برای شما شش مستند دیدنی به زبان فارسی را معرفی می‌کنم تا از رخصتی‌های کرونایی» استفاده بهتر نمایید. ناگفته نماند که در انتخاب این مستندها هیچ عامل جز زوق خودم نقش ندارد.

مستند سیاره آبی دو» یک مجموعه مستند طبعیت است، در این مجموعه به زنده‌گی در زیر آب‌های اقیانوس و موجودات رنگارنگ آبی پرداخته شده است. اگر به دیدن یک مجموعه‌ی طولانی علاقه ندارید، حرفی ندارد؛ تنها قسمت آخر آن تاثیر بشر به زیستگاه دریایی» و پشت صحنه‌های جذاب، مراحل فلمبرداری. را از دست ندهید. انسان با دیدن این مستند به وجود طراح و خالق برای زمین بیشتر باورمند می‌شود و با اندیشیدن به آن آرامش لذت بخشی برایش رخ می‌دهد. کاری از شبکه بی بی سی.

مستند رنگ انار» از جریان سفر گروهی خبرنگاران به ارمنستان است در این مستند به شگفتی‌های دیدنی ارمنستان و مکان‌های تاریخی آن پرداخته شده است کاری از سعید رسولی، پس از دیدن این مستند زیاد علاقه دارم به ارمنستان بروم.

مستند روزهای آزادی» یک مجموعه از مستند با چرایی جنگ و کشتار‌‌» در کشورهای متفاوت جهان است، قسمت نهم این مجموعه به افغانستان اختصاص داده شده است. کاری از وحید فرجی» در شبکه مستند است.

مستند بامیکا» در باره ولایت بامیان، در این مستند بامیان به عنوان قلب آرام افغانستان خوانده شده و به مردم، سینما، امنیت، ورزش و مکان‌های دیدنی آن پرداخته شده است. کاری از شاه‌پور فرهنمد در شبکه آریانا نیوز است. شاه‌پور فرهنمد پس از تولید این مستند دو سال پی‌هم به عنوان خبرنگار سال افغانستان انتخاب شد.

مستند نورستان» در این مستند به بخش‌های گوناگون و بسیار دور دست ولایت نورستان در شرق افغانستان پرداخته شده است، کاری از شریف امیری در شبکه طلوع‌نیوز است. با دیدن این مستند خواهید دانست که چگونه فرهنگ نورستان تحول کرده و با شگفتی‌های این ولایت آشنا خواهید شد.

مستند به روایت خنجر» در این مستند به چگونه‌گی تغییر افکار عامه جهانی با نشر پروپاگندا توسط گروه‌های تروریستی بحث شده است. تکنیک‌های که آنها در شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب به‌کار ‌برده اند شیطانی و جگرخون کننده است. مستند کاری از آقای حنیف شهپرراد» به همکاری و استیو رز» منتقد رومه‌ی گاردین و چند کارشناس دیگر ساخته شده است.

#گپک:هر کدام این مستندها را دوست داشتید کُمِنت کنید که برایتان ارسال کنم؟ و اگر این کار خوش تان آمده بگوید که برایتان سریال‌ها و فلم‌های دیدنی دیگر هم معرفی کنم.

این فلم سفید برای من خیلی قصه‌ها دارد

وضع زنان در افغانستان

مطبوعات در زمان امان الله خان

مستند ,کاری ,دیدن ,دیدنی ,پرداخته ,مستندها ,این مستند ,شده است ,کاری از ,در این ,مستند به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها